Mobilné telefóny počas šoférovania – čo na to autoškoly ?

V Anglicku uskutočnila spoločnosť Continental prieskum na vzorke 2000 motoristov. Cieľom bolo zistiť náuor verejnosti na zmeny ohľadom správania sa vodičov pocas jazdy. Až 64% dotazovaných by privítali zmeny v systéme testovania pri získaní vodičáku, s ohľadom na používanie mobilných telefónov v premávke. Čo bolo prekvapením, tak až 57% respondentov sa vyslovilo za povinne kontroly napríklad kvality dezénu pneumatík. A navyše napríklad aj iné tekutiny, či stav oleja.

Hrozivý výsledok bol, že až osmina opýtaných uviedla, že počas jazdy má v ruke telefón, ktorý používa ako navigáciu. Preto sa nemôžeme diviť, že takmer poloviva opýtaných chce zmeny vo výučbe autoškôl, a to také, ktoré by obsahovali v sebe aj používanie moderných technológií. Dokonca, že je to potrebné rozšíriť aj na dotykové obrazovky palubného počítača a navigačných systémov, či ovládacích prvkov hudby. Tie nie sú o nič bezpečnejšie vzhľadom na stratu pozornosti pri kontrole dotyku a správnej reakcie obrazovky.

mobily počas šoférovania