Žiak autoškoly riadil vozidlo aj napriek tomu, že si bol vedomý, že po predchádzajúcej konzumácii alkoholických nápojov nie je schopný bezpečne riadiť a ovládať vozidlo.  Policajná hliadka ho zastavila krátko po 14. hodine v ulici Študentská v Karlových Varoch. Vozidlo autoškoly s opitým vodičom zastavili policajti v Karlových Varoch. Pri dychovej skúške nadýchal tridsaťsedemročný cudzinec – žiak autoškoly, ktorý auto práve riadil – 2,8 promile. Test na prítomnosť alkoholu vykonali aj u učiteľa, u ktorého vyšiel negatívne. Žiak autoškoly je teraz podozrivý z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia sa prípadom zaoberá, uviedla hovorkyňa polície Zuzana Týřov.

Autoškola Karlovy Vary

Policajti vodiča vyzvali k podrobenie sa lekárskemu vyšetreniu s odberom biologického materiálu, s čím súhlasil. V prípade odsúdenia páchateľovi hrozí až rok odňatia slobody, peňažný trest alebo zákaz činnosti. Vodičský preukaz zrejme len tak nedostane.