Všetci viete že sme veľkými fanúšikmi značky BMW, a preto sme pripravili pár zaujímavostí, o ktorých ste možno nevedeli.

 

1. Diely pre staré modely

BMW má výrobný program „BMW Classic“ kde vyrába náhradné diely pre svoje staré modely. Aby diely boli dôkladné a presne zodpovedali tým pôvodným, vyrábajú ich po starom, pôvodnými technológiami, pôvodnými strojmi podľa pôvodných plánov.

 

 

2. Centrála ako motor auta

Štvorvalcový motor je pre BMW veľké dedičstvo. Čo sa týkalo efektivity a spotreby tento motor bol mimoriadne dobrý. takže dizajn celej centrály vyzerá ako 4-valcový motor. Tento motor sa dostal aj do F1, a s 20 ročným model vyhral šampionát.

 

 

 

3. Logo BMW podľa vrtule???

Veľa ľudí si myslí že logo BMW predstavuje vrtule lietadla. Ľudia si to myslia hlavne kvôli plagátu BMW kde točiace vrtule lietadla nahradil znak BMW. Logo aj s jeho farbami pochádzajú z vlajky slobodného štátu Bavorska.

 

 

 

4. Kam siaha hystória predného „grilu“??

Stačí sa pozrieť na prednú masku auta a každý okamžite vie že sa jedná práve o BMW. Jeho nezameniteľný dizajn predného „grilu“ je s nami dlhšie ako si myslíte. Predný „gril“ sa použil už v roku 1933 na BMW 303.

 

 

 

5. Najznámejšie Britské značky sú vyrábané v Nemecku

Áno, je to tak. Rolls Royce a Mini Cooper sa vyrábajú v Nemecku pretože spoločne patria pod automobilku BMW.

 

 

 

6. Jedno auto je inšpiráciou

V roku 1962 sa začal vyrábať model 1500. Toto auto zabezpečilo značke finančný úspech a od tej dobe je inšpiráciou pre väčšinu ich modelov.

 

 

 

7. Motor v F1

O tom že BMW motor mal svoju úlohu v závodoch F1 sme už písali. No vedeli ste že zostavenie takéhoto motora trvalo až 120 hodín? Motor pozostával z 1100 rozličných dielov a celkov obsahuje až 5000 súčiastok.

 

 

8. 15 koní???

Po skončení 1. svetovej vojny bolo Nemecku zakázané produkovať zbrane a vojenské stroje. BMW bolo tým pádom bez práce, ale iba na chvíľu. Preorientovalo sa na autá pričom prvé malo pod kapotou iba 15 koní.